SU VE ENERJİ TASARRUF SİSTEMLERİ

SU TASARRUF SİSTEMLERİ

Batarya, musluk ve duş sitemlerinizdeki standart perlatörler uzman ekimizce debi ayarlı su tasarruf kitleri ile kısa sürede değişimi yapılır. Bu sayede kullanmakta olduğunuz batarya, musluk ve duş sistemlerinde %50'ye varan su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

DOĞALGAZ TASARRUF SİSTEMLERİ

Sabahları evden çıkarken kombiyi tamamen kapatmanın ekstra maliyetler doğurur ve doğal gaz kullanıcıları alınacak önlemlerle faturadan yüzde 60’a varan tasarruf sağlayabilir

  • Kombinizi kapatmak yerine daha düşük bir ısıtma konumuna alabilir veya kombiye bağlı bir oda termostatı varsa bunun derecesi düşürerek kombinin gün içerisinde daha az çalışması sağlanabilirsiniz. Bu durumda ev tamamen soğumaz.
  • Kombiyi tüm gün kapattığımız zaman hem evimiz hem de sistemde dolaşan ısıtma suyumuz tamamen soğuyacaktır.
  • Akşam açtığınızda kombiniz evi istediğiniz sıcaklığa eriştirmek için fazla güç sarf edecek ve daha fazla yakıt tüketecektir. Bu bir tasarruf yöntemi değildir. Odaları tamamen soğutmaktansa belli bir sıcaklığa düşürerek daha faydalı bir ısıma sağlayabiliriz.
  • Mantolama yöntemiyle ısı yalıtımı yapılmış bir bina yüzde 40’a varan yakıt tasarrufu sağlayacaktır.
  • Çift cam ve sızdırmaz kenarlı pencereler, evlerimizi peteklerin üstünü, yanını, sağını ve solunu eşyalarla kapatmayacak şekilde dekore etmek önemlidir.
  • Ayrıca, peteklerin arkasından bir ısı kaybı olur. Bunlar da ısı yalıtım plakalarıyla engellenebilir.
  • Oda termostatı ve termostatik vanalar kullanarak istediğimiz konfor sıcaklığında odalarımızı gereksiz ısıtmayarak da tasarruf elde edebiliriz.
  • Her bir derecelik fazla ısıtma yüzde 6'lık ekstra bir maliyete neden olur. Örneğin 22 derecede tutmak istediğiniz bir odayı 25 dereceye çıkarırsanız yüzde 12’lik fazla bir faturaya neden olursunuz.
  • Kış öncesi doğal gaz tesisatlarına, cihazlara (petek ve radyatörlere) ve bacalara bakım yaptırılması gerekir.

Ayrıca bize ulaşıp, uzman ekiplerimizce standart radyatör vanalarınızı digital programlanabilir radyatör termostatı veya termostatik radyatör vanaları ile değişip ve ısı yalıtım plakaları montajı ile %40'e varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.

ELEKTRİK TASARRUF SİSTEMLERİ

Uzman ekiplerimize danışarak eski aydınlatmalarınızı, A enerji sınıfı led lambalarla değişimi yaptırtarak %30’a varan elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz.


Tesisat Arızalarınıza Profesyonel Çözüm İçin 7/24 Bizleri Arayabilirsiniz